PYRA GROUP, a.s.
ŠPECIÁLNA TECHNIKA A PYROTECHNIKA
SPECIAL TECHNICS AND PYROTECHNICS

Eurokalkulačka

Suma:      
Výsledok:

Konverzný kurz:
1 EUR = 30,1260 SKK
Seismic and acoustic search devices

seizmicke_a_akusticke_vyhladavacie_zariadenie.jpgTrapped Person Locator TPL 310

Uskutočnenie záchrannej operácie v zosypanej budove po zemetrasení, zasypaní lavínou či víchricou, alebo po explózii plynu alebo zámernej sabotáži, vyžaduje organizovanie záchranných jednotiek, zariadení a ich správnu koordináciu, na záchranu ľudských životov.


Zo skúseností nazbieraných pri katastrofických situáciách v rôznych častiach sveta, sme vypozorovali, že oneskorenie začatia záchranných operácií, ovplyvňuje vo veľkej miere šance na nájdenie živých zasypaných či inak pohrešovaných ľudí.
Základný problém záchranných jednotiek pri pohotovostných, nepredvídaných či záchranných situáciách je nedostatok záchranných zariadení na vyhľadávanie zasypaných ľudí pod ruinami.

Zariadenie na vyhľadávanie zasypaných osôb TPL rady 310, disponuje seizmickými a akustickými senzorovými systémami pre efektívne vyhľadávanie zasypaných ľudí pod zemou a pod ruinami. TPL 310 umožňuje prehľadávať všetky oblasti, kde je predpoklad výskytu zasypaných osôb a určiť body (miesta) ich výskytu.

TPL 310 je zariadenie určené v prvom rade pre požiarne jednotky, políciu, civilnú obranu, protiteroristické jednotky, väznice, bane, záchranné jednotky a pod.. Bolo tiež vo veľkom rozsahu testované záchranármi a bezpečnostnými jednotkami.
TPL 310 je zariadenie s citlivými seizmickými a akustickými senzormi. Detekuje a vyhľadáva signály zasypaných osôb (ako napr. klopanie, škriabanie, volanie a pod.), pričom umožňuje rozlišovať medzi dôležitými a menej dôležitými hlukmi prostredia.
TPL 310 je prenosné a jednoducho obsluhovateľné zariadenie. Celé zariadenie sa nachádza v jednom ľahkom odolnom transportnom kufríku, schopnom čeliť rôznym podmienkam.
Celý systém je odolný voči špliechajúcej vode. Senzor i prepojovacie káble sú vodeodolné. Činnosť zariadenia je v teplotnom rozpätí od -40°C do +60°C, pri relatívnej vlhkosti 95%. Pri hmotnosti okolo 8kg patrí medzi najľahšie zariadenia na trhu.
Modelová rada 310/B poskytuje tiež schopnosť dvojcestnej komunikácie a okrem počúvania umožňuje aj hovoriť a komunikovať so zasypanou osobou.

 
 

News

21/11/2016 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
Aktuálne otváracie hodiny - december 2016
 
30/11/2014 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
Aktuálne otváracie hodiny - december 2015
 
30/11/2014 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
Aktuálne otváracie hodiny - december 2014
 
05/12/2013 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
Aktuálne otváracie hodiny - december 2013
 

NewsletterLogin


Lost Password?
Don't have a PYRA account? Register!