PYRA GROUP, a.s.
ŠPECIÁLNA TECHNIKA A PYROTECHNIKA
SPECIAL TECHNICS AND PYROTECHNICS
 • Slovak
 • English
 •  |

Eurokalkulačka

Suma:      
Výsledok:

Konverzný kurz:
1 EUR = 30,1260 SKK
Radiostations
radiostanice.jpgRádiostanice v pásme PMR446 sú v poslednom čase jednou z najviac sa rozvíjajúcich oblastí rádiovej komunikácie. Prednosti komunikácie v pásme PMR446 sú najmä vo voľnosti a nezávislosti od povolení pre komunikáciu a v oslobodení od akýchkoľvek poplatkov za používanie rádiostaníc a frekvencie. PMR 446 je medzinárodný štandard - komunikácia bez poplatkov a povolení aj v zahraničí (vo všetkých štátoch ktoré PMR dohodu akceptovali).

Veľký záujem o tieto rádiostanice naznačuje, že tieto prednosti prevažujú nad základnými nedostatkami rádiostaníc v pásme PMR446 oproti rádiostaniciam v profesionálnych pásmach VHF/UHF. Najväčšími nedostatkami rádiostaníc PMR446 sú - obmedzenie výkonu na 0,5W. Dosah rádiostaníc PMR446 je pomerne malý - podľa výrobcov do cca 3 km v rovinatom teréne a samozrejme oveľa menej v zastavanom území.

Občianske rádiostanice (CB-27Mhz) sú určené pre rádiotelefónne spojenie na malé a stredné vzdialenosti. Maximálny výstupný výkon vysielača zariadenia nesmie presiahnuť:
 • pri uhlovej modulácii 4 W
 • pri amplitúdovej modulácii 1 W.
  Vysielanie a príjem sa musí uskutočňovať na tom istom kanále (prevádzka simplex). K zariadeniam, ktoré sú vybavené konektorom na pripojenie externej antény, je povolené pripájať všetky typy neziskových antén. Pri prevádzke zariadení je zakázané používať: technické zariadenia umožňujúce priame alebo nepriame zväčšenie dosahu spojenia, spojenie so zariadeniami, sieťami iných telekomunikačných služieb alebo znemožňujúce jeho identifikáciu, ako napr.
 • zosilňovače výstupného výkonu
 • prevádzače
 • utajovače hovorov a pod.

  Zariadenie môže byť použité ako základňová alebo pohyblivá (prenosná) stanica. Na prevádzku a zriadenie občianskych rádiových staníc sa vzťahuje Všeobecné povolenie č. VPR - 1/2000. Toto povolenie oprávňuje fyzické a právnické osoby prevádzkovať občianske rádiostanice, ktoré vyhovujú technickým požiadavkám a podmienkam uvedených v tomto povolení, a to bez akéhokoľvek ďalšieho povolenia alebo evidencie. Občianska rádiostanica je rádiokomunikačné zariadenie určené pre spojenie na malé vzdialenosti predovšetkým na osobnú potrebu občanov.

  Medzi najžiadanejšie značky patria stanice:

 • KENWOOD rádiostanica PMR 446 ProTalk TK - 3201
  Malá, ľahká ale pri tom robustná poloprofesionálna rádiostanica. Svojimi vynikajúcimi technickými parametrami vypĺňa segmet medzi lacnými PMR stanicami a profesionálnymi stanicami, ktorých prevádzka podlieha spoplatňovaniu na TÚ SR. Stanica je odolná voči striekajúcej vode, prachu a mechanickým otrasom. Spĺňa military normy podľa US-MIL-STD 810C/D/E/F. Je ideálna vo firme pre komunikáciu v budovách, skladoch a tiež pre montážne, geodetické a stavebné práce a pod.

   


  ALAN 42
  CB rádiostanica patriaca k najlepším ručným Cb rádiostaniciam. Funkcie scan, dw, kanál 9, prepínanie výkonu, indikácia slabých batérii.

   


  ALLAMAT 296
  Rádiostanica najvyššej triedy FM, ponúka okrem dnes už štandardných i niekoľko nie celkom bežných funkcii a to: automatický squelsch, sedem pamätí, voltmeter, možnosť ovládania šiestich funkcii na mikrofóne. Všetky funkcie sú prehľadne zobrazované na veľkom LCD displeji s možnosťou regulácie jasu. Naviac je stanica vybavená plynulou reguláciou citlivosti (RF GAIN).

   

   

   
   

  News

  04/12/2018 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
  Aktuálne otváracie hodiny - december 2018

   
  26/11/2017 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
  Aktuálne otváracie hodiny - december 2017
   
  21/11/2016 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
  Aktuálne otváracie hodiny - december 2016
   
  01/12/2014 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
  Aktuálne otváracie hodiny - december 2015
   
  01/12/2014 Content you requested is not available in specified translation. Please use another language.
  Aktuálne otváracie hodiny - december 2014
   

  Newsletter  Login


  Lost Password?
  Don't have a PYRA account? Register!